Vizyon

Kuvantum  Mobilya Aksesuarları Dış Ticaret ve Ltd. Şti 1979 yılında İnşaat ve Mobilya sektörlerine boya, hırdavat ve yapı kimyasalları temini amacıyla kurulmuştur.

Aradan geçen 30 yıl içinde yurt içinde ve dışında ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda şirket yapısında gelişmeler kaydedilmiştir.

Günümüzde;

• İNŞAAT

• MOBİLYA

• HIRDAVAT ve SOLO/ANKASTRE ÜRÜNLER

• YAPI KİMYASALLARI

olmak üzere 4 ana sektörde hizmet vermektedir.

İNŞAAT GRUBU

Bu grubumuz; Mimari Tasarım ve Yapı Uygulama olarak 2 ana bölüme ayrılmıştır.

Mimari Tasarım

Gerek  işveren tarafından hazırlanan ön tasarımlar ve  gerekse  listelenmiş işveren ihtiyaçlarına uygun; estetik, fonksiyonel, teknik gereklilikler göz önünde bulundurularak uygulama projeleri hazırlanmaktadır.

Genpa, TAV Atatürk Hava Limanı, Akşam Gazetesi. Sabah Gazetesi, Cerrahpaşa Hastanesi bu tür hizmet verdiğimiz kuruluşlardan bazılarıdır.

Yapı Uygulama

İnce yapı uygulamaları içerisinde aşağıdaki konularda hizmet vermekteyiz.

• Akrilik tezgah imali ve montajı

• Compact Laminat duvar ve kolon kaplamaları

• Cubicle WC kabinleri

• Alçıpan duvar ve asma tavan işleri,

• Granit, seramik, masif , laminat parke zemin kaplamaları ve ahşap kapı çeşitleri.

Banka, hastane, mağaza, otel, restaurant  ve iş merkezlerindeki sayısız uygulama ve çalıştığımz firmalar arasında Akbank, Ziraat Bankası, Atatürk Hava Limanı, Avusturya, İsviçre, Kazakistan’da oteler, Azerbeycan ve Türkiye’de Hastahane uygulamarını sayabiliriz. Detaylı liste ekteki  referanslarımızda sunulmuştur.

MOBİLYA GRUBU

Bu grubumuz; Hareketli ve Sabit Mobilyalar Tasarımı ve İmalatı yapmaktadır.

Sunta, MDF ve masif ahşaptan mamül hareketli ve sabit mobilyalar üretmekteyiz. Kaplama Lake ve cila bitişleriyle yaptığımız bu imalatlar çoğunlukla özgün tasarım ve proje imalatlarıdır.

HIRDAVAT ve SOLO/ANKASTRE ÜRÜNLER GRUBU

Bu grubumuz; gerek mobilya sektöründe ve gerekse inşaat sektöründe kullanılan yaklaşık 20.000 ürünü, yurt içi ve yurt dışı firmalardan temin etmektedir. Yaklaşık 300 firmanın içinde Rehau, Blum, Roma, Samet. Yıldız Entegre, Akçalı, Çebi, Kale,Özruh, Starwood ilk akla gelenlerdir.

Hırdavat ürünlerin yanı sıra

Siemens ,Teka ,Blanco ve Öztiryakiler ,Franke ., Wagner, Grass  gibi tanınmış firmaların  solo ve ankastre ürünlerinin temsilciliklerini yapmaktayız.

YAPI KİMYASALARI GRUBU

Bu grubumuz; Degussa ve BASF ürünü, akrilik ve epoksi zemin kaplamaları, derz dolgu ve akrilik dış cephe emprenye kaplama proje ve uygulamaları yapmaktadır.

30 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında tamamladığımız sayısız uygulamanın verdiği tecrübe ve  yetişmiş uygulama ekiplerimiz ile  sizin projenizde de yer almak arzumuzu belirtiriz.  Detaylı bilgi, talebiniz için hazır bulunmaktayız.

Saygılarımızla,

 

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları
SIEMENS FRANKE TEKA BLANCO SAMET BLUM
REHAU VIOLE VARIO ÇEBİ TEMPO
GRASS SİSTA ÇİMSTONE CORAL KALE KİLİT